Naujienos

Išvyka į reabilitacijos centrą Panaroje ir istorines Merkinės apylinkes

2019-09-10

Alytaus pataisos namų specialaus padalinio (pusiaukelės namų) nuteistieji, kartu su jais lydėjusiais specialistais bei psichologais, lankėsi Panaros kaime įsikūrusioje Pilnų namų bendruomenėje.

Pilnų namų bendruomenės misijos tikslas yra tai, kad turintis problemų žmogus, apsigyvenęs bendruomenėje, būtų evangelizuotas, priimtų tikėjimą, pradėtų vaduotis iš priklausomybių ir rengtųsi sugrįžti į savarankišką gyvenimą arba pasišvęstų tarnystei.

Pilnų namų bendruomenė nuo savo įkūrimo dienos vykdo nemokamą socialinę-psichologinę reabilitaciją priklausomybės ligomis sergantiems asmenims. Paprasčiau tarient – padeda žmonėms, sergantiems alkoholizmu ir narkomanija.

Bendruomenėje ilgus metus dirbantis moderatorius Laimonas Mituzas maloniai sutiko atvykusius svečius ir supažindino su bendruomenės veikla. Nuteistuosius ypač domino sveikimo nuo priklausomybių programa, laikas, priėmimo sąlygos, užimtumas programos metu bei kitos sąlygos. Buvo aprodytas vaistažolių ūkis, papasakota bendruomenės kūrimosi istorija, supažindinta su ekologine augalininkyste. Laimonas pabrėžė bendruomenės siekį kuo mažiau žaloti gamtą, gyventi darnoje su ja, naudojantis visomis šiuolaikinėmis technologijomis.

Visus apsilankiusius sužavėjo išpuoselėta aplinka, gamtos grožis bei ramybė. Tai vieta, kurioje norisi pabūti ir vėl sugrįžti. Tačiau išvyka čia nesibaigė: buvo apsilankyta ir senovinės juodosios keramikos puoselėtojo keramiko Petro dirbtuvėse. Šeimininkas supažindino su juodosios keramikos atsiradimo ir paplitimo Lietuvoje istorija, leido pabandyti nužiesti puodelius, aprodė juodosios keramikos krosnis.

Atsipūsti po karštos dienos, užkąsti ir aptarti dienos įspūdžių sustojome prie netoli Zakavolių kaimo tyvuliuojančio Bedugnio ežero. Čia visus nustebino ne tik miško įduboje tyvuliuojančio ežerėlio, krištolinio skaidrumo vanduo, bet ir pamažu prie stovyklavietės priartėjusi plaukiojanti salelė.

Edukacinė sociokultūrinė išvyka buvo organizuota siekiant supažindinti nuteistuosius su reabilitacijos centru ir sveikimo programa, dvasinio žmogaus tobulėjimo galimybėmis, taip pat su vietinėmis tradicijomis, amatais bei regioninio parko gamta. Išvykos į Pilnų namų bendruomenę jau tapo tradicinėmis ir vyksta trečius metus iš eilės, siekiant supažindinti su reabilitacijos galimybėmis visus naujai atvykstančius į Pusiaukelės namus nuteistuosius.

Šiuo metu Alytaus pusiaukelės namuose bausmę atlieka 14 nuteistųjų, laukiama atvykstant dar šešių naujokų, kurių prašymus tenkino Pusiaukelės namų komisija.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2019 m. rugsėjo 10 d. 13:16
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos