Naujienos

Dvylikos Žingsnių programa naujo požiūrio į gyvenimą link

2022-01-19

Ilgalaikis piktnaudžiavimas alkoholiu gali sukelti ne tik priklausomybę ar depresiją, bet tapti viena iš daugelio priežasčių nusikaltimui. Todėl vienas iš sprendimo būdų yra motyvuoti, turinčius priklausomybę nuo alkoholio.

2022 metų sausio 13 d. 19.30 val. Alytaus pataisos namų pusiaukelės namuose lankėsi anoniminių alkoholikų organizacijos „ Žingsnis“ atstovai Žalvyris Polensa ir Saulius Sinkevičius. Susitikimo metu Pusiaukelės namų nuteistieji buvo supažindinti su AA (anoniminių alkoholikų) veikla, šių asmenų vykdoma 12 žingsnių programa. Dvylika Žingsnių yra AA asmeninio sveikimo nuo alkoholizmo programos pagrindas. Joje atsispindi ankstesniųjų AA narių patirtis, įgyta per išbandymus ir klaidas. Juose išdėstyti požiūriai ir nuostatos, kurie padėjo pirmeiviams – AA nariams pasiekti blaivų gyvenimo būdą. Tačiau šie Žingsniai jokiu būdu nėra privalomi.

Vis dėlto patirtis rodo, jog tie AA nariai, kurie stengiasi laikytis Dvylikos Žingsnių ir taiko tai kasdieniame gyvenime, gauna iš AA kur kas daugiau negu tie, kurie neteikia jiems ypatingos reikšmės. Manoma, kad griežtai ir nuolat laikytis visų 12 Žingsnių reikalavimų neįmanoma. Galbūt ir taip, mat tie Žingsniai daugeliui alkoholikų siūlo visiškai naują požiūrį į gyvenimą. Tačiau vis dėlto AA nariai mano, jog tie, kurie norėtų gyventi blaiviai, be Žingsnių neišsivers. Susitikimo metu vyko atvira, įdomi diskusija apie žmonių priklausomybes, gyvenimo pokyčius jų atsisakius. Pasibaigus renginiui su organizacijos „Žingsnis“ atstovais buvo sutarta tęsti bendradarbiavimą.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2022 m. sausio 19 d. 07:56
 

Į pasimatymus su nuteistaisiais atvykstantys lankytojai turi turėti neigiamą PGR testo atsakymą (atliktą ne anksčiau kaip prieš 48 val.) arba atsivežti greitąjį SARS-COV-2 antigeno testą ir jį atlieka pareigūno/darbuotojo akivaizdoje.

Daugiau informacijos rasite čia

Dėl pasimatymų kreiptis telefonu 8 315 511 33

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?