Naujienos

Gyvenimas Pusiaukelės namuose karantino sąlygomis

2020-04-15

Ypatinga situacija ir karantinas pakeitė, tikriausiai, visų žmonių nusistovėjusį gyvenimo ritmą ir rutiną, sujaukė planus, įnešė netikėto streso ir nerimo dėl darbo, pajamų, ateities, apribojo galimybes matytis su artimaisiais, draugais. Labiau izoliuoti šiuo metu yra ir Pusiaukelės namuose bausmę atliekantys nuteistieji.

Puikus oras, pavasaris už lango, ir ką veikti karantino metu, kai vienintelė „pramoga“ vienas pasivaikščiojimas per savaitę į parduotuvę?

Nuo visuotinio karantino pradžios Pusiaukelės namuose bausmę atliekantys nuteistieji į darbą ar mokslus neleidžiami, bet daug ilsėtis jiems netenka: su Pusiaukelės namų darbuotojų pagalba, o ir patys nuteistieji iniciatyviai sugalvoja daug įvairių prasmingų veiklų.

Joks karantinas nesustabdys pavasario ir atgimstančios gamtos, tad visu intensyvumu prasidėjo „Žaliosios oazės“ darbai. Sutvarkėme šiltnamį ir lysves, paruošėme žemę daigų sodinimui. Išpikiavome pomidorų ir paprikų daigus, į vazonėlius pasėjome agurkus, persodinome gėles, sutvarkėme po žiemos išsiklaipiusius inkilėlius. Lauko lysvėse jau pasodinti ir po agroplėvele saugiai galės sudygti žirniai, petražolės, rūgštynės, kmynai, salotos, ridikėliai, melisa, raudonėlis, svogūnai.

Kiekvienas atrado ir savo mėgstamą sportinį užsiėmimą: kiekvieną dieną šachmatų entuziastai sužaidžia po kelias dešimtis partijų šachmatais, žaidžiamas stalo futbolas, stalo tenisas, kieme žaidžiamas improvizuotas mini futbolas, prisimintos prie tvoros pritvirtintos lygiagretės, nupūstos dulkės ir nuo svarmenų. Nuteistieji ketina įsirengti krepšinio aikštelę, o savaitgalį praves ir smiginio turnyrą.

Pačių nuteistųjų iniciatyva kiekvieną vakarą rengiamos filmų peržiūros (žiūrimi filmai iš kino pavasario) ir jų aptarimas. Kitą dieną įspūdžiais iš filmų nuteistieji pasidalina su Pusiaukelės namų darbuotojomis. Jų rekomenduojamų ir gilų įspūdį paliekančių filmų peržiūrai tektų imti atskiras atostogas.

Saulei pašvietus, pasimatė per žiemą slaptose kertelėse ir ant langų susikaupusios dulkės – buvo atliktas bendrų patalpų generalinis tvarkymas, išvalyti visi langai.

Ne visiems nuteistiesiems teko nutraukti darbus, dalis jų dirba nuotoliniu būdu, nuotoliniu būdu yra tęsiami mokslai. Kadangi nerengiami užsiėmimai grupėmis, Pusiaukelės namų darbuotojai su nuteistaisiais dirba individualiai. Pokalbių metu ne tik supažindinama su naujais teisės aktais, karantino sąlygomis, bet kalbama ir apie santykių palaikymą su artimaisiais, išlaidų planavimą, finansų tvarkymą sumažėjus pajamoms.

Lietuvoje daugeliui šventes teko sutikti siaurame rate, atidėti senelių ar tėvų lankymą. Nuteistieji Šv. Velykas šventė Pusiaukelės namuose, su artimaisiais bendravo tik telefonu, tačiau šventės vis tiek lieka šventėmis. Buvo organizuotas gražiausio margučio konkursas, mėgstantys gaminti nuteistieji pagamino šventinius patiekalus ir visi susėdo prie šventinio stalo. Šventės – tai laikas pamiršti menkus tarpusavio nesutarimus ir pasidalinti šventine nuotaika su šiuo metu artimiausiais žmonėmis.

 
 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. balandžio 15 d. 12:04
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos