Naujienos

Aukštaitija - nuostabūs kraštovaizdžiai, šilti žmonės

2013-09-17


Mūsų kelionė po Aukštaitiją prasidėjo ankstų rugsėjo 14-osios rytą. 6 val. išvykome iš Alytaus pataisos namų.


Pirmiausiai aplankėme Puntuką. Anykščių šilelio landšaftiniame draustinyje (5 km į pietus nuo Anykščių, Šventosios kairiajame krante) dunkso priešistorinio laikotarpio liudininkas Puntukas, labiausiai lankomas akmuo Lietuvoje. Tai antras pagal dydį akmuo Lietuvoje (po Barstyčių akmens). Barstyčių akmenį įstaigos darbuotojai pamatė pernai kelionės po Žemaitiją metu. Ir gali paliudyti, kad Puntukas išties mažesnis.
P
o to nuvykome į Anykščius, kur aplankėme gamyklą Anykščių vynas, išklausėme įdomų pasakojimą apie vyno kelią ir vyno gamyklos įkūrėją Balį Karaziją. Degustacijos metu bendrovės specialistai supažindino mus su įmonės istorija, gėrimų sudėtimi, aromato ir skonio ypatumais, ragavimo kultūra.

Nepakartojamus įspūdžius paliko Vasaros rogučių trasa, viliojanti nusileisti linksmaisiais kalneliais, – tai vienintelis toks atrakcionas Lietuvoje.

Toliau keliavome į Siauruko – taip visų meiliai vadinamo Aukštaitijos siaurojo geležinkelio – unikalųjį muziejų po atviru dangumi. Aukštaitijos siaurasis geležinkelis pradėjo veikti 1899 metais ir turi turtingą istoriją. 20 a. pirmoje pusėje jis tapo pagrindine transporto priemone, pervežančia keleivius bei krovinius.Dalis šio komplekso objektų paskelbta kultūros paminklais.

 

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus įkurtas 1927 m. Jis kaupia, saugo ir populiarina muziejines vertybes, atspindinčias Anykščių krašto kultūros, literatūros, istorijos, agrarinės kultūros, technikos istorijos raidą. Čia mus sužavėjo ne tik puikus gido pasakojimas, bet ir Akmens dulkių paveikslų galerija.

 Ne mažesnį įspūdį paliko ir Arklio muziejus Niūronyse. Čia gido lydimi aplankėme Arklio muziejaus ekspozicijas, etnografinę sodybą, arklinio transporto paviljoną, maniežą, žavėjomės Jurgio Kazlausko drožinių ekspozicija, kalvio darbais.

 

Puiki nakvynė prie smaragdinio Želvos ežero.

 

Kitą dieną kelionė į Etnokosmologijos muziejų. Ekskursijos metu per požeminę muziejaus galeriją kilome aukštyn, kur penkiose salėse yra pristatomi žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu - senieji etniniai ryšiai, pasaulio matavimai, kalendoriai, astronomija, kosmonautika, nežemiškos gyvybės paieška, mūsų civilizacijos ateities galimybės.


Pasivaikščiojome po puikų muziejaus sodą su akmenų įvairove.


Nors ir nuvargę, tačiau su neišdildomais įspūdžiais grįžome į Alytų.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. sausio 16 d. 15:21
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos