Naujienos

..Kviečiu mokytis, stengtis, siekti...

2013-09-05

Rugsėjo 4 d. Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Nijolė Makštutienė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas,  Vidaus administravimo skyriaus vedėjas Raimondas Jančiauskas  dalyvavo Alytaus pataisos namų mokslo metų pradžios šventėje.

Susirinkusius nuteistuosius sveikino vicemerė N. Makštutienė: „ Alytaus miesto savivaldybės mero vardu sveikinu Jus mokslo metų pradžios proga. Sėkmės, sveikatos, gerų pasiekimų naujaisiais mokslo metais, ryžto, noro siekti ir tobulėti. Linkiu netrukus grįžti pas savo šeimas ir artimuosius".

Pasak Švietimo skyriaus vedėjo V. Valūno, mokslas reikalingas visur ir visada: „Alytaus pataisos namuose įrengta moderni ir pažangi mokymo bazė, viena iš geriausių Lietuvoje, todėl džiaugiuosi, kad mokytis nori nemaža dalis nuteistųjų. Juk ir automobilio vairavimas – kasdienybė, tačiau reikalingas vairuotojo pažymėjimas. Jo neįgysite be pagrindinio išsilavinimo, todėl kviečiu mokytis, stengtis, siekti."

Mokslo metų pradžios proga susirinkusiuosius sveikino Alytaus pataisos namų direktorius Kęstutis Jasmontas, Alytaus miesto savivaldybės administracijos Vidaus administravimo skyriaus vedėjas R. Jančiauskas, Alytaus pataisos namų direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Volungevičius, perskaitęs Kalėjimų departamento direktoriaus Artūro Norkevičiaus sveikinimą: „Nauji mokslo metai – atsakingų darbų pradžia, reikalaujanti sutelktumo, atsakomybės. Tegul jie būna kupini naujų žinių ir potyrių, gražaus bendradarbiavimo, gero nusiteikimo ir pagarbos. Tegul mažos kiekvieno sėkmės tampa atspirties tašku į didesnes pergales."

Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos direktorius Gintautas Draugelis pasidžiaugė sėkmingu bendradarbiavimu ir palinkėjo naujų, teigiamų pokyčių, o Alytaus profesinio rengimo centro direktorius Vytautas Zubras linkėjo, kad naujuosius mokslo metus lydėtų gražūs darbai ir geri poelgiai. „Džiaugiuosi, kad pasirinkote galimybę mokytis ir įgyti profesijas, kurios yra paklausios darbo rinkoje ir padės Jums tolimesniame gyvenime", – kalbėjo V. Zubras.

Šiais mokslo metais mokytis pagal 6 pirminio profesijos mokymo programas panoro apie 240 nuteistųjų. Juos mokys 12 Alytaus profesinio rengimo centro mokytojų.

Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pataisos namų skyriuje 2012–2013  mokslo metais mokėsi per 230 nuteistųjų. Dauguma jų sėkmingai perėjo į aukštesnę klasę, 15 baigė pagrindinio, 18 – vidurinio ugdymo programą. Ypač džiugina abiturientų mokymosi rezultatai: trečdalis suaugusiųjų vidurinio ugdymo programą baigė gerais ir labai gerais, vienas mokinys – tik labai gerais įvertinimais. Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos vadovai pasiūlė Pataisos namų direktoriui geriausiai besimokančius paskatinti už sėkmingą mokymąsi, gerą pamokų lankymą ir pastangas įgyti integracijai į visuomenę reikiamą išsilavinimą.

Atskirai pažymėtini Pataisos namų skyriaus abiturientų 2013 m. menų (dailės) brandos egzamino rezultatai. Mokiniai sukūrė autentiškus darbus arba savitai interpretavo pasirinktus kitų autorių kūrinius, parengė savo kūrybinių darbų aprašus ir kartu su kūrybinius darbais pristatė vertinimo komisijai. Baigiamiesiems darbams abiturientai idėjų sėmėsi iš M. K. Čiurlionio tapybos ciklo „Zodiako ženklai", ėmėsi origamio technikos, išmėgino vitražo žanrą. Keletą sudėtingesnių darbų mokiniai atliko dirbdami dviese.

Pataisos namų administracija skyrė lėšų ir nupirko mokinių kūrybiniams darbams reikalingų medžiagų. Mokinių kūriniai (pakabinamas vitražas, origamio technikos, raižymo, tapybos ir koliažo darbai) papuošė mokyklos patalpas – II ir III aukštų laiptų aikštelę, mokomąsias klases ir koridorius.

Džiuginantys pasibaigusių mokslo metų rezultatai jau pačioje naujųjų pradžioje daro teigiamą poveikį nuteistųjų mokymosi motyvacijai. Dėl sklandaus ugdymo ir pataisos įstaigų bendradarbiavimo akivaizdžiai gerėjančios mokymosi sąlygos ir aplinka  pritraukia į mokyklą vis daugiau nuteistųjų. Šiuos mokslo metus Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Pataisos namų skyrius pradeda išaugęs iki 256 mokinių.

Po šventinio atidarymo vicemerė apsilankė mokymo klasėse, įvertino mokymosi priemones ir inventorių. Alytaus pataisos namų direktorius K. Jasmontas mero pavaduotojai įteikė atminimo dovaną – knygą „Bausmių vykdymo sistema Lietuvoje vakar ir šiandien" su padėka už mokslo, švietimo ir kultūros sričių bendradarbiavimą.

 
 
Informacija atnaujinta 2014 m. sausio 13 d. 08:53
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos