Naujienos

Psichoedukacinis užsiėmimas nuteistiesiems iki gyvos galvos

2020-07-30

Š. m. liepos 29 d. Alytaus pataisos namuose vyko psichoedukacinis užsiėmimas „Mandalų kūrybos dirbtuvės“, kuriame dalyvavo keturi iki gyvos galvos nuteisti asmenys. Pastaraisiais dešimtmečiais įvairiose psichologijos srityse vis daugiau dėmesio skiriama elgesio savireguliacijai, pristatomi įvairūs būdai, metodai bei metodikos, mokantys kaip atsikratyti streso ir pasiekti harmoniją. Vienas iš šių būdų yra mandalų terapija.

MANDALA - centruotas, simetriškas piešinys apskritime. Tai universalus pasaulio vienovės, sveikatos ir sėkmės simbolis. Jau daug tūkstantmečių mandalos kuriamos visuose žemės kontinentuose. Sunku tikslai pasakyti kada ir kuri iš senųjų kultūrų pirmoji pradėjo jas kurti. Pats žodis „mandala“ yra kilęs iš sanskrito kalbos, kurioje reiškė ne tik ratą, diską, sferą, bet ir bendruomenę, susirinkimą - tai, kas į skirtingas dalis apjungia į darnią visumą.

Apie terapines ir diagnostines galimybes susijusias su mandalos kūrimu 20 a. pradžioje pirmasis prabilo žinomas šveicarų psichologas, filosofas Karlas Gustavas Jungas. Jis mandalas tyrinėjo daugiau nei 30 metų. Jungo teigimu mandalas piešti sveika ir prasminga kiekvienam žmogui, ieškančiam vidinės ramybės, siekiančiam laimingo ir sėkmingo gyvenimo. Mandalos kūrimas - gyvas, džiaugsmingas ir gydantis procesas, aktyvios meditacijos forma, kurios metu prislopinamas loginis mąstymas, suaktyvinama intuicija bei kūrybinis įkvėpimas.

Užsiėmimo metu nuteistieji aktyviai domėjosi piešimo procesu, nauda jų psichoemocinei būsenai, savuose piešiniuose ieškojo sąsajų su pastaruoju metu įgyta gyvenimiška patirtimi, išgyventais sunkumais bei džiaugsmais.

 

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. liepos 30 d. 14:58
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos